Co zažít v Českém Krumlově?

Naše krásné město nabízí nejen známá i méně známá místa k návštěvě, ale i celou řadu zážitků. Nabízíme Vám několik zážitkových balíčků, které jinde nenajdete. Balíčky jsou vhodné jako krásný dárek (pro vaše blízké i pro vás samotné).Dále zde najdete tipy na různé akce: s rezervací vstupenek a dalšími radami vám pomohou naše milé recepční. Neváhejte se na nás obrátit!

Zážitkové balíčky

Top akce

Sport a pohyb

Slavnosti pětilisté růže (červen)

Městské renesanční slavnosti jsou nesporným vrcholem sezóny. Na jeden víkend se město přesune do 16. století, do vlády slavných Rožmberků. Ve městě se koná celá řada koncertů, šermířských a divadelních vystoupení na několika pódiích a středověký trh. Na různých místech probíhají ukázky středověkého umění a řemesel. Každý den prochází městem kostýmovaný průvod s tisícovkou renesančních šlechticů, měšťanů, kejklířů i řemeslníků.Neváhejte si rezervovat ubytování včas!

Léto nabité kulturou

Během letního období je Český Krumlov doslova nabit událostmi a ve městě se stále něco děje.Doporučujeme navštívit unikátní divadlo – Otáčivé hlediště umístěné v plenéru zámeckého parku. Můžete navštívit Festival komorní hudby konaný v mnoha historických prostorách včetně barokního divadla a nebo zažít některý z velkolepých koncertů v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. S rezervací vstupenek a aktuálními tipy vám pomůžou naše milé recepční.

Svatováclavské slavnosti (září)

Tradiční městská slavnost na počest patrona České země, sv. Václava, který je též patronem pivovarníků a vinařů. Slavnosti mají uvolněný a komorní charakter, jsou zaměřeny na dobré jídlo a pití a také na folklorní hudbu, která zní z oficiálních pódií i zcela spontánně na ulicích.Zajímavý kulturní rozměr dodává akci otevřená noc muzeí a galerií s mnoha speciálními akcemi pro návštěvníky.

Festival vína (říjen - listopad)

Festival, který vymyslela a rozšiřuje parta místních vinařských nadšenců. V rámci festivalu se můžete účastnit mnoha vinných degustací v místních hospůdkách a restauracích za účasti předních sommelierů a vinařů. Překvapí Vás špičková kvalita vín i přátelská a komorní atmosféra degustací, kterou jinde nenajdete. Pozor – kapacita je omezená a rezervace dopředu je nutná (kontaktujte naše recepční).Festival kulminuje zámeckou slavností vína.

Advent a Nový rok

Celé období adventu (4 týdny před vánoci) je Český Krumlov svátečně naladěn: na náměstí svítí vánoční strom a probíhají zde tradiční vánoční trhy se spoustou dobrot k jídlu i pití. Především děti se těší na řadu akcí: Ježíškovu poštu, Mikulášskou nadílku, zpívání koled, nadílku zámeckým medvědům a podobně.Náměstí je také místem vítání Nového roku s bohatým kulturním programem.

Jarní akce (únor - květen)

Příroda i město se probouzí k dalšímu ročnímu cyklu. V Českém Krumlově můžete zažít třeba tradiční staročeský masopust (únor) i s průvodem masek. Velikonoce jsou obdobím tradičních velikonočních trhů. Hlavní akcí jara je pak festival Kouzelný Krumlov (květen) – oslava na počest nadcházejícího měsíce lásky zve na čarodějnický rej, stavění májky, hudební vystoupení, lampionový průvod, májový jarmark.