Český Krumlov pro naše hosty

Zde najdete známé i méně známé tipy na místa v Českém Krumlově a okolí. Ať už jste ve městě poprvé, nebo přijíždíte pravidelně, zde vždy najdete něco nového! I okolí města nabízí mnoho zajímavých cílů k objevování. Naše milé recepční vám pomohou se zajištěním vstupenek a doporučí i další tipy k návštěvě dle vašich preferencí. Neváhejte nás kontaktovat!

Nejznámější místa

Neobvyklá místa

Okolí Krumlova

Hrad a zámek

Druhý největší zámecký a hradní komplex po pražském hradu. Doporučujeme I. prohlídkovou trasu (duben-říjen) a unikátní Barokní divadlo.Nejkrásnější výhled na město je ze zámecké věže (162 schodů).

více informací

Náměstí Svornosti

Centrální náměstí středověkého města s renesanční radnicí a barokní kašnou s morovým sloupem. Odtud vedou všechny toulky městem a během akcí je zde centrální pódium.Hotel Peregrin je těsně u náměstí.

více informací

Kláštery Český Krumlov

Nedávno velkoryse zrekonstruovaný klášterní komplex naproti zámku nabízí prohlídku interiérů a nádhernou zahradu. Nevynechejte středověkou řemeslnou uličku.

více informací

Kostel sv. Víta

Věž tohoto nádherného kostela z roku 1409 symbolizuje duchovní rozměr města a je protiváhou věži zámecké, světské.Síťová klenba připomíná stejnojmennou katedrálu na Pražském hradě. 

více informací

Zámecké zahrady

Za pěti zámeckými nádvořími se nachází pečlivě udržované zámecké zahrady. První část je ve francouzském stylu s krásnou fontánou, dále pak pokračuje anglický park. Zde se nachází též kontroverzní Otáčivé hlediště.

více informací

Regionální muzeum

Během nepříznivého počasí nebo mimo sezónu otevření zámku navštivte Regionální muzeum, které je kousek od hotelu. Je zde stálá výstava k historii města a pravidelné tematické výstavy.

více informací