Český Krumlov pro naše hosty

Zde najdete známé i méně známé tipy na místa v Českém Krumlově a okolí. Ať už jste ve městě poprvé, nebo přijíždíte pravidelně, zde vždy najdete něco nového! I okolí města nabízí mnoho zajímavých cílů k objevování. Naše milé recepční vám pomohou se zajištěním vstupenek a doporučí i další tipy k návštěvě dle vašich preferencí. Neváhejte nás kontaktovat!

Nejznámější místa

Neobvyklá místa

Okolí Krumlova

Vodní nádrž Lipno

Největší vodní nádrž v ČR je oblíbeným cílem turistů. V létě doporučujeme pronájem loďky či výlet lanovkou do Stezky korunami stromů a do Království lesa (desítky atrakcí a herních prvků – velký zážitek nejen pro děti). V zimě možnost lyžování na mírných svazích nebo bruslení po zamrzlé hladině.

více informací

Klášter Vyšší Brod

Cisterciácký klášter založil v roce 1259 šlechtic Vok z rodu Vítkovců. Je to jeden z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů u nás. Dodnes jej obývají řádoví bratři. Větší část kláštera je však přístupná veřejnosti.

více informací

Hrad Rožmberk

Nádherný hrad tyčící se pyšně nad řekou Vltavou je komornější a klidnější než krumlovský zámek.Poznejte kolébku a první sídelní hrad mocného rodu Rožmberků.

více informací

Rozhledna na Hradišťském vrchu

Od zimy roku 2018 stojí v nadmořské výšce 774 m n. m. nad osadou Hradiště bezmála 30 m vysoká rozhledna. Z rozhledny jsou za jasného počasí dobře viditelné Alpy, směrem k Lipensku Plechý, Vítkův kámen, Kleť a směrem do vnitrozemí Budějovická kotlina, Novohradské hory a Soběnovská vrchovina. 

více informací

Rozhledna na Kleti

Kleť je nejvyšší horou Blanského lesa, který je součástí Šumavy. Leží 6 km od Českého Krumlova a můžete se na ní dostat pěšky, vyjet na kole či se nechat vyvézt lanovkou z obce Krásetín. Na vrcholu se nachází nejstarší kamenná rozhledna v Čechách, za příznivého počasí nabízí rozhled až k Alpám, na Lipno či elektrárnu Temelín.

více informací

Dívčí kámen

Dívčí Kámen byl impozantní rožmberský hrad nad soutokem Křemežského potoka a Vltavy mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi.Dnes na místě zůstala rozsáhlá zřícenina. V těsné blízkosti se nachází základy keltského oppidia.

více informací