Český Krumlov pro naše hosty

Zde najdete známé i méně známé tipy na místa v Českém Krumlově a okolí. Ať už jste ve městě poprvé, nebo přijíždíte pravidelně, zde vždy najdete něco nového! I okolí města nabízí mnoho zajímavých cílů k objevování. Naše milé recepční vám pomohou se zajištěním vstupenek a doporučí i další tipy k návštěvě dle vašich preferencí. Neváhejte nás kontaktovat!

Nejznámější místa

Neobvyklá místa

Okolí Krumlova

Egon Schiele Art Centrum

Galerie umístěná v bývalém městském pivovaru ze 16. století se pyšní stálou expozicí včetně několika děl Egona Schieleho. Pravidelně se konají tematické výstavy současných umělců.

více informací

Pivovar

Rozsáhlý objekt původního šlechtického pivovaru, kde se stále vaří pivo již několik století. Objevte také velkou zahradu u břehu řeky, kde se koná řada koncertů a akcí. Prohlídka pivovaru (i s ochutnávkou) možná při rezervaci předem.

více informací

Židovská synagoga

Zdejší synagoga je jednou z mála objektů, které přežily ničení židovských památek při tzv. Křišťálové noci.Synagoga je zrekonstruována, svému původnímu účelu už neslouží. Konají se tu výstavy a koncerty. Lze navštívit i útulnou kavárnu v bývalém bytě kantora.

více informací

Kaple na Křížové hoře

Křížová hora nad městem je duchovní místo se silnou energií. Kapli zrekonstruovali vlastním úsilím dva výjimeční lidé, které zde potkáte. Vystoupejte po tradiční poutní stezce a odměnou bude i krásný pohled na město.

více informací

Grafitový důl

Víte, že v Českém Krumlově se těžil velmi kvalitní grafit? Nyní je z dolu zajímavá atrakce. Z centra je to krátká procházka a návštěva potěší určitě i vaše děti.  Nyní se dokonce hovoří o možném obnovení těžby, tak pospěšte, dokud je to možné!

více informací